Головна сторінка Форум Карта порталу Сьогодні:  четвер, 08 січня 2009
  Пошук:

Вхід у систему
Опитування
На Вашу думку, який із заходів до 70-річчя області є найбільш значимим?
Проголосувало: 161
Архів опитувань

Яка подія в новітній історії України визначила святкування Дня незалежності саме 24 серпня?  » Чи знаєте Ви Конституцію України?  » Яка інформація про Європейський Союз для Вас найбільш цікава?  » Чи готова економіка Луганщини працювати в умовах членства України у Світовій організації торгівлі?  »
Луганська обласна державна адміністраціяДіяльність ОДАОблдержадміністраціяУправління та відділиУправлiння у справах преси та iнформацiї Календар подій

Управлiння у справах преси та iнформацiї

Адреса: Україна, 91016, м.Луганськ, пл. Героїв ВОВ,3a
Тел. (0642) 58-12-13, 58-14-91

 
11 червня 2008, 10:59

Указ Президента України № 213/2008 «Про відзначення 70-річчя подій, пов'язаних із проголошенням Карпатської України»

З нагоди відзначення 70-річчя подій 1938 – 1939 років, пов'язаних із проголошенням та збройним захистом Карпатської України, ураховуючи значення цих подій у багатовіковій історії українського державотворення та на підтримку ініціативи громадськості постановляю:
 
1. Кабінету Міністрів України:
 
1) утворити у місячний строк Організаційний комітет з підготовки та проведення заходів з відзначення 70-річчя подій, пов'язаних із проголошенням Карпатської України, включивши до його складу представників центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, громадських організацій, учених;
 
2) розробити у тримісячний строк за участю Національної академії наук України та затвердити план заходів на 2008 – 2009 роки з відзначення 70-річчя подій, пов'язаних із проголошенням Карпатської України, передбачивши, зокрема:
 
організацію заходів з відзначення 70-річчя проведення у 1939 році у місті Хуст сойму Карпатської України та проголошення Карпатської України;
 
організацію та проведення заходів до 70-ї річниці бою на Красному полі поблизу міста Хуст;
 
проведення представницьких міжнародних наукових форумів, присвячених геополітичним проблемам Центральної Європи напередодні Другої світової війни у контексті воєнно-політичних змагань за проголошення Карпатської України;
 
активізацію наукових досліджень про національно-визвольний рух, підготовку та публікацію тематичних збірок документів, збірників наукових праць та монографій, у тому числі з використанням у встановленому порядку документів архівів Служби безпеки України;
 
активізацію співпраці українських учених із ученими Чеської Республіки, Угорської Республіки та Словацької Республіки з вивчення та об'єктивного висвітлення подій часів Карпатської України;
 
проведення у навчальних закладах, військових частинах та закладах культури тематичних заходів, документальних виставок з висвітлення подій, пов'язаних із проголошенням Карпатської України, а також державотворчої та політичної діяльності Героя України, президента Карпатської України Августина Волошина та його соратників;
 
присвоєння окремим навчальним закладам, закладам культури імен Августина Волошина та його соратників, а також вжиття заходів щодо відповідного найменування чи перейменування в установленому порядку проспектів, площ, вулиць та парків у населених пунктах України;
 
встановлення пам'ятних знаків та меморіальних дощок у місцях, пов'язаних із життям і діяльністю Августина Волошина та його соратників, а також у місцях, де загинули під час боїв захисники Карпатської України;
 
створення документального фільму, присвяченого 70-річчю подій, пов'язаних із проголошенням Карпатської України;
 
випуск в обіг ювілейних монет та поштової марки і конверта, присвячених 70-річчю проголошення Карпатської України, здійснення спец-погашення поштової марки;
 
3) вирішити в установленому порядку питання щодо фінансування заходів з відзначення 70-річчя подій, пов'язаних із проголошенням Карпатської України.
 
2. Міністерству закордонних справ України:
 
1) забезпечити проведення закордонними дипломатичними установами України заходів з відзначення 70-річчя подій, пов'язаних із проголошенням Карпатської України;
 
2) опрацювати питання про можливість увічнення пам'яті Августина Волошина в державах, де він проживав та працював, та внести в установленому порядку на розгляд Кабінету Міністрів України відповідні пропозиції.
 
3. Закарпатській обласній державній адміністрації:
 
1) вжити невідкладних заходів щодо подальшого облаштування Меморіального парку «Красне поле» поблизу міста Хуст;
 
2) вирішити в установленому порядку питання щодо створення меморіального музею на батьківщині Августина Волошина в селі Келечин Міжгірського району Закарпатської області.
 
4. Державному комітету телебачення та радіомовлення України забезпечити широке висвітлення у засобах масової інформації заходів щодо відзначення 70-річчя подій, пов'язаних із проголошенням Карпатської України, організувати цикли теле- і радіопередач, присвячених життю та діяльності Августина Волошина та його соратників.
 
Президент України Віктор ЮЩЕНКО
 
12 березня 2008 року



11 червня 2008, 10:59
Указ Президента України № 213/2008 «Про відзначення 70-річчя подій, пов'язаних із проголошенням Карпатської України»
З нагоди відзначення 70-річчя подій 1938 – 1939 років, пов'язаних із проголошенням та збройним захистом Карпатської України, ураховуючи значення цих подій у багатовіковій історії українського державотворення та на підтримку ініціативи громадськості постановляю

докладніше »



11 червня 2008, 10:56
Карпатський пролог України
«Увесь день 15 березня сильно сніжить. Вулицями Хуста відступає Чеська армія. З Будапешта надходить категоричний ультиматум, щоб до 8 вечора передати край під мадярську владу. З Берліна немає ніякої відповіді на вчорашню телеграму Уряду. В такій атмосфері сходяться посли на перше засідання сейму Карпатської України».

докладніше »



11 червня 2008, 10:54
Велич і трагедія Карпатської України
14 березня 1939 року отець Августин Волошин проголосив державну незалежність Карпатської України. Закарпатські українці, забувши про традиційні суперечки між народовцями і русофілами, згуртувалися навколо Українського Національного Об‘єднання в єдину монолітну силу, завершивши, еволюцію від підкарпатських русинів до закарпатських українців. Погано озброєні й недосвідчені, в основному юнаки і дівчата, в тому числі з-під польських Галичини і Волині, пішли на ворога — угорських гонведів. Та сили були нерівні — 18 березня припинили опір останні захисники держави.

докладніше »



11 червня 2008, 10:51
Конституційний Закон Карпатської України
15-го березня 1939 р., під гуркіт мадярських гармат і клекіт скорострілів, о годині 3-20 по полудні, найстарший віком посол, Августин Волошин, відкрив сесію Сойму такими словами:   Світлий Сойме! З глибини душі відчуваю важність тих слів, якими ословив я Вас, як першу законно вибрану політичну репрезентацію нашого народу. При цій нагоді переживаю найвизначнішу хвилину свойого життя. Світлий Сойме!

докладніше »



11 червня 2008, 10:49
Андрій Бродій – прем’єр - міністр першого автономного уряду Підкарпатської Русі
Народився у 1895 р. у с. Кив’яждь, нині с. Кам’янське Іршавського району на Закарпатті, в сім’ї заможного селянина, колишнього заробітчанина-емігранта, який перебував у США. Після закінчення Ужгородської учительської семінарії в 1914 р. працював учителем у с. Великий Бичків, нині смт. Рахівського р-ну Закарпатської обл. У роки Першої світової війни воював на фронтах, був поранений, а після закінчення війни і проголошення Угорської Народної Республіки в листопаді 1918 року сприяв утвердженню угорської влади в Закарпатті.

докладніше »



11 червня 2008, 09:32
Августин Волошин – президент Карпатської України
Народився 18 березня 1874 р. в гірському селі Келечин, нині Міжгірського району Закарпатської області, в сім’ї греко-католицького священика. З 1883 до 1892 р. навчався в гімназії, а в 1892–96 рр. – в Ужгородському теологічному інституті.   У березні 1897 р. А. Волошин був висвячений і почав служити капеланом в Ужгороді. В 1899 р., після успішного закінчення Вищої педагогічної школи в Будапешті, одержав диплом професора математики й фізики, що відкрило йому дорогу до викладацької роботи.

докладніше »




Архів по роках:

2008

Інші матеріали розділу Календар подій

© 2006-2008 Луганська обласна державна адміністрація
91016, Україна, м. Луганськ, пл.Героїв ВВВ, 3
Тел. (0642) 58-58-88 , Тел./Факс (0642) 55-14-54
У разі використання матеріалів сайту посилання на www.loga.gov.ua є обов'язковим.
Технічна підтримка: Відділ інформаційно-комп'ютерного забезпечення апарату
Лист адміністратору Веб-сервера